11.06.2015

LITERACKI SOPOT DLA DZIECI

Żwirek i Muchomorek, Krecik, Sąsiedzi, Wodnik Szuwarek oraz Cieszko to tylko niektórzy z bohaterów warsztatów dla dzieci, realizowanych podczas czeskiej odsłony festiwalu Literacki Sopot.

„Młode pokolenie czytelników jest dla nas równie ważnym odbiorcą jak dorośli. Dlatego od pierwszej edycji festiwalu Literacki Sopot kładziemy nacisk na edukację i wraz z Miejskim Teatrem Miniatura, Krytyką Polityczną, księgarnią Ambelucja i Instytutem Książki organizujemy szereg aktywności dla dzieci” – wyjaśnia Marta Czarnecka, koordynatorka Festiwalu. „Bohaterowie czeskiej kultury dziecięcej są tylko punktem wyjścia do rozmowy o emocjach, wprowadzają w świat czeskich animacji, rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności plastyczne i komunikacyjne.”

W programie tegorocznej edycji wydarzenia, tradycyjnie już, proponujemy warsztaty rodzinne „Emocje od A do Z” przygotowywane przez Miejski Teatr Miniatura, warsztaty dla najmłodszych Księgarni Ambelucja, które poprowadzi ilustratorka i autorka książek dla dzieci, Agata Półtorak oraz warsztaty Krytyki Politycznej w Parku Książki.

Nowością w programie będzie "Literacki Ostry Dyżur". Nasi "lekarze" - eksperci z dziedziny literatury dla dzieci - nie tylko wysłuchają czytelniczych problemów, ale też przepiszą na specjalnej recepcie niezawodny lek w postaci lektur, wybranych pod kątem małego pacjenta.

Projekt ten odbywa się w ramach gościnnej obecności Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Powiązane wydarzenia

20/08/2015 11:30

LITERACKI DLA DZIECI

20/08/2015 13:00

LITERACKI DLA DZIECI