18.06.2015

NOMINOWANI DO NAGRÓD NIKE ORAZ LAUREAT NAGRODY IM. RYSZARDA KAPUŚCIŃSKIEGO W LITERACKIM SOPOCIE

Nike i Nagroda Literacka im. Ryszarda Kapuścińskiego – dwie niezwykle prestiżowe nagrody przyznawane są co roku autorom najlepszych książek i reportaży. Tegoroczni nominowani: Wioletta Grzegorzewska za „Guguły”, Piotr Nestorowicz za „Cudowną” i Magdalena Tulli za „Szum” oraz nagrodzony Michał Olszewski za „Najlepsze buty na świecie” będą gośćmi 4. Edycji Festiwalu Literacki Sopot.

W tym roku po raz pierwszy spotkania z nominowanymi do nagrody Nike – najważniejszej nagrody świata polskiej literatury zostaną połączone z możliwością porozmawiania z laureatem Nagrody im. R. Kapuścińskiego, przyznawanej za najbardziej wartościowe reportaże literackie. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to stały element przyszłych edycji festiwalu. „Każdego dnia, zainteresowani będą mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z najlepszymi twórcami polskiej literatury; to wyjątkowa propozycja.” – mówi Marta Czarnecka, koordynatorka wydarzenia.

Spotkania będą się odbywać o godzinie 16.30 na Kulturalnej Plaży Trójki. Serię rozpoczną spotkania z autorami nominowanymi do Nike, w czwartek 20 sierpnia z Piotrem Nestorowiczem, w piątek z Magdaleną Tulli, w sobotę z Wiolettą Grzegorzewską. Cykl zamknie spotkanie z laureatem Nagrody literackiej im. R. Kapuścińskiego - Michałem Olszewskim, które odbędzie się w niedziele, 23 sierpnia.

Powiązane wydarzenia

20/08/2015 16:30

NOMINOWANI DO NIKE

23/08/2015 16:30

NAGRODA IM. RYSZARDA KAPUŚCIŃSKIEGO