21:00-23:00

LITERACKI MUZYCZNY

/Kafka Band

Zespół Kafka Band jest częścią projektu skupionego wokół komiksu „Das Schloss“ („Zamek“), który łączy literaturę, sztuki wizualne oraz muzykę. Jądrem projektu jest komiksowa adaptacja nieukończonej powieści Kafki „Zamek“ autorstwa amerykańskiego rysownika Davida Zane Mairowitz oraz czeskiego artysty Jaromira99.

Za Kafka Band ukrywają się dwie znane twarze – wspomniany już czeski piosenkarz, tekściarz i artysta - Jaromir99 oraz pisarz Jaroslav Rudiš, którzy przed kilkoma laty zdobyli międzynarodową sławę dzięki komiksowemu opowiadaniu „Alois Nebel“. Podczas koncertów towarzyszą im uznani czescy muzycy, związani na co dzień z takimi zespołami jak: Priessnitz, Umakart, Tata Bojs czy Lesní zvěř.

Muzyka grupy Kafka Band to dźwiękowa narracja o losach geometry K., podobnie jak proza autora Zamku, mroczna i gęsta, subtelna, pełna niuansów, ale jednocześnie ostra i surowa. Utwory są w połowie czytane, a w połowie mają postać rockowego koncertu, podczas którego atmosferę dodatkowo budują czarno-białe wizualizacje przygotowane przez VJ Clada, które wykorzystują rysunki Jaromira 99 z jego kafkowskiego komiksu.

Wstęp na koncert po okazaniu bezpłatnego zaproszenia dostępnego od 14 sierpnia w punkcie informacji „Kulturalny Sopot” na Placu Przyjaciół Sopotu.

Na koncert zapraszamy do Klubu Sfinks 700.

/ Kafka Band

LITERACKI MUZYCZNY

20, 21:00 - 23:00