08.04.2015

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

6 maja o godz. 18.00 w Teatrze na Plaży odbędzie się kolejne przedfestiwalowe spotkanie literackie, którego gościem będzie Magdalena Grzebałkowska, autorka reporterskiej opowieści o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia zatytułowanej „1945. Wojna i pokój”.
Spotkanie poprowadzi: Dorota Karaś
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.

"1945. Wojna i pokój"
Najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej - autorki bestselleru „Beksińscy. Portret podwójny”! Reporterska opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia.

Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Autorka – wnuczka osadników – wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśni...e zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany, przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli, wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu, szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei, ludzi, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć. Pokazuje powojenne pomieszanie ról i losów, pokazuje ofiary i katów sprzed 70 lat.

Fot. Bogna Kociumbas

Powiązane wydarzenia