26.01.2015

KONKURS NA SCENARIUSZ SŁUCHOWISKA DLA DZIECI

W ramach czwartej edycji Literackiego Sopotu zapraszamy do udziału w konkursie na oryginalny scenariusz słuchowiska dla dzieci.

"Ogłaszając ten konkurs, chcemy stworzyć nowe formy dla dzieci, które obudzą w nich fascynację teatrem dźwięku. Twórczość dla dzieci na ogół skupia się na formie wizualnej, której dźwięk jedynie towarzyszy. Tym razem chcielibyśmy, żeby odegrał główną rolę. Nie stawiamy autorom żadnych ograniczeń tematycznych i formalnych. Dzikie dźwięki mogą żyć za górami, za lasami, ale też w bloku obok. Można je usłyszeć w spokojną noc nad jeziorem, ale i w zatłoczonym metrze. Dzikie dźwięki żyją wszędzie, trzeba je tylko umieć usłyszeć."

Scenariusze, nadesłane do 20.03.2015, oceni profesjonalne jury w składzie: Barbara Gawryluk (Polskie Radio Kraków), Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia), Romuald Pokojski (Miejski Teatr Miniatura) i Grzegorz Wasowski (Wydawnictwo Wasowscy).

Autor najciekawszej pracy otrzyma nagrodę główną w wysokości 3000 zł, a wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Dodatkowo zwycięska praca będzie brała udział w konkursie zamkniętym organizowanym wspólnie z Teatrem Miejskim Miniatura w Gdańsku i Teatrem Polskiego Radia na realizację słuchowiska. Nagrodą w konkursie zamkniętym będzie realizacja słuchowiska w studiu Teatru Polskiego Radia, emisja na antenie Polskiego Radia oraz wydanie słuchowiska na płytach winylowych oraz w wersji elektronicznej przez Miejski Teatr Miniatura.

Oswiadczenie i regulamin

Powiązane wydarzenia